Haber

Citroen C5 X’e WWCOTY ödülü

citroenC5 X, WWCOTY (Yılın Kadın Otomobili) tarafından En Güzel Büyük Hacimli Otomobil ödülüne layık görüldü.

5 kıtada 45 ülkeden 63 otomotiv gazetecisinden oluşan WWCOTY’nin tamamı kadınlardan oluşan jürisi tarafından “En İyi Büyük Hacimli Otomobil” kategorisinde en iyi seçilen Citroen C5 X, son sınıflarında kazanan diğer beş otomobille yarışacak. WWCOTY’nin büyük ödülü için. Büyük ödülü kazanan model 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde açıklanacak.

2022’de Avrupa yollarıyla buluşacak olan C5 X, genişletilmiş Head Up Display ekranı veya Doğal Konuşma Tanıma özellikli 12 inç dokunmatik ekrana sahip tamamen yeni MyCitroen Drive Plus bilgi sistemi gibi teknolojilerle öne çıkıyor. C5 X aynı zamanda Citroen’in güçlü crossover’ına da entegre edilmiştir; şarj edilebilir Hibrit 180 e-EAT8, şarj edilebilir Hibrit 225 e-EAT8’i tamamlar ve hala C5 X yapay karışımının yüzde 60’ını oluşturur.

WWCOTY, 2009 yılında Sandy Myhre tarafından otomotiv dünyasındaki kadınların piyasaya sürülen modeller hakkındaki vizyonları hakkında konuşmalarına olanak sağlamak amacıyla kuruldu. Bayanlar, kendi başlarına karar mercii olmadıklarında araba satın almada değerli bir rol oynarlar. Bir arabanın güçlü ve zayıf yönleri hakkında farklı görüşleri vardır.

5 kıtada 45 ülkeden 63 otomotiv gazetecisi ve tamamı kadınlardan oluşan heyet; 6 kategoride en iyi arabaları seçer: Büyük Hacimli Araba, Performans Arabası, Şehir Arabası, Büyük SUV, 4X4 ve Aile SUV. Kazanan araçlar, güvenlik, sürüş, konfor, teknoloji, tasarım, verimlilik, çevresel etki ve paranın karşılığı açısından kategorilerinde mükemmelliği temsil ediyor.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

nusaybin-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu