Haber

YouTube CEO’su Susan Wojcicki kimdir? Susan Wojcicki İstifa etti, neden gündemde?

Susan Wojcicki gündemin öne çıkan ismi oldu. Sosyal medyanın gündeminde olan Susan Wojcicki dünya basınına da konu oldu. Açıklamalarının ardından dikkatleri üzerine çeken Wojcicki hakkında araştırma başlatıldı. Peki YouTube CEO’su Susan Wojcicki kimdir? Susan Wojcicki İstifa mı Etti, Neden Gündemde? Tüm detaylar içeriğimizde…

Gündemin öne çıkan isimlerinden biri de Susan Wojcicki oldu. YouTube CEO’su Wojcicki ile ilgili araştırmalar hız kazandı.

Susan Wojcicki kimdir?

5 Temmuz 1968’de doğan Susan Diane Wojcicki, California’da doğdu. Aslen Polonya’dan. Dünyanın en büyük arama motorlarından biri olan Google’ın kuruluşunda önemli bir rol oynadı. Harvard Üniversitesi’nde tarih ve edebiyat okuyan Wojcicki, Google’ın ilk pazarlama direktörü.

Susan Wojcicki Ne Yapar?

Google çevrimiçi reklamcılık işini yürüten Susan Wojcicki, aynı şirkette video hizmetleri görevlerini de yürütüyordu.

2006’da Google’a YouTube’u satın almasını öneren isim oydu. Susan Wojcicki, 2014’ten beri YouTube’un CEO’su.

YouTube’un CEO’su Susan Wojcicki İstifa mı Etti, Neden Gündemde?

Dünyanın en büyük çevrimiçi video paylaşım ve sosyal medya platformlarından biri olan YouTube’un CEO’su Susan Wojcicki istifasını açıkladı. İstifasını çalışanlarına gönderdiği bir e-posta ile duyurdu.

Susan Wojcicki Neden İstifa Etti?

Susan Wojcicki e-postasında ‘aile, sağlık ve kişisel projelere’ odaklanacağını yazdı. Ayrıca Alphabet’te akıl hocalığı yapmayı planladığını da duyurdu.

haber-boyabat.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu